Motivizer, wspólnie z Agencją Power zorganizował transport humanitarny do Ukrainy

Motivizer wspiera pomoc humanitarną Ukrainy

Naszym celem było dostarczenie pomocy możliwie najdalej na wschód. Zdecydowaliśmy się działać we własnym zakresie, wykorzystując wszelkie kontakty zdobyte przez lata działalności na rynku.

Naszym celem było dostarczenie pomocy możliwie najdalej na wschód. Zdecydowaliśmy się działać we własnym zakresie, wykorzystując wszelkie kontakty zdobyte przez lata działalności na rynku (Tork dziękujemy!). 

Sukces akcji pomocy humanitarnej dla Ukrainy

Akcja zakończyła się sukcesem. Do Ukrainy trafiły żywność, produkty pierwszej potrzeby i leki. W drodze powrotnej do Polski pomogliśmy w przetransportowaniu uciekających z Ukrainy kobiet i dzieci. Szczególnym pasażerem był kot, który jako jedyny mógł zabrać w podróż swój własny dom. Nazwaliśmy go Bayraktar i trafił już do nowej rodziny w Polsce, która otoczyła go troskliwą opieką.

W zachodniej Ukrainie życie wciąż wygląda jak w Polsce. Po pięknych lwowskich uliczkach przechadzają się grupki młodzieży popijając kawę prosto z lokalnych kawiarni. Ludzie chodzą do pracy, na zakupy, jeżdżą rozklekotaną komunikacją miejską i starają się żyć normalnie. Raz na jakiś czas zawyją syreny lub chodnikiem przejdzie patrol z długą bronią, prowadzący rosyjskich dywersantów zakutych w kajdanki. Mieszkańcy nie panikują, w trakcie rozmowy bije od nich pewność siebie i wiara w szybkie zakończenie wojny.

Lwów ma oczywiście świadomość zagrożenia i szykuje się na ewentualną konfrontację. Na rogatkach ustawione są betonowe zapory, gdzie samochody jadą slalomem pod czujnym okiem wojskowych. Drogi dojazdowe do Lwowa naszpikowane są różnej maści umocnieniami. Mieszkańcy okoliczny wiosek kopią rowy i wznoszą barykady. Część drogowskazów jest zasłonięta, żeby utrudnić „Zbrodniarzom” nawigację.

Im dalej na wschód, tym sytuacja się pogarsza, a pomoc jest bardziej potrzebna. Najczęściej transporty z Polski trafiają do zachodniej Ukrainy, gdzie są przejmowane przez ukraińskie organizacje i wysyłane na wschód. Transporty te obarczone są oczywiście dużo większym, ryzykiem. Wiele dzieje się też w podziemiu pomocowym.

Chcesz pomóc Ukrainie? Skontaktuj się z Motivizer

Jeśli wśród odbiorców tego posta znajdą się przedstawiciele firm chcących przekazać pomoc bezpośrednio na Ukrainę, zachęcamy do kontaktu – potrafimy to zorganizować.
Współpracujemy z licznymi organizacjami społecznymi, jak również z osobami prywatnymi, które poświęcają swój czas i pieniądze, aby zaangażować się w pomoc Ukrainie. Doskonałym przykładem jest AUTO RADO (miło było poznać!) który rzucił wszystko, kupił busa osobowego i wywozi ludzi z Ukrainy.

Zobacz ofertę na stronie głównej